Logo

हमाल भन्छन्–‘कायर व्यक्तिले मात्र जात र वर्गको आधारमा विभेद गर्छ’ 1

नायक राजेश हमालले भिडियो मार्फत आफ्नो भनाइहरु सार्वजनिक गर्न थालेका छन् । कोरोना भाइरसको बिषयमा होस् या सरकारले नयाँ नेपालको नक्शा सार्वजनिक नै गरेपछि किन नहोस्, नायक हमालले फेसबुकमा भिडियोमार्फत नै आफ्नो भनाई सार्वजनिक गरेका थिए ।

उनै, हमालले जाजरकोट घटनाको बिषयमा आफ्नो भनाई सार्वजनिक गरेका छन् । हमालले भनेका छन्–‘कुनै पनि व्यक्तिलाई अर्को व्यक्तिले जात, धर्म, समुदाय, वर्गको आधारमा विभेद गर्ने अधिकार छैन । यदि, कुनै व्यक्तिले यस्तो सोचले विभेद गर्छ भने उ कायर हो ।’

हमालले भने–‘जातिय विभेदलाई हामीले निरन्तर दिइराख्यौ र यसलाई जरैदेखि उखाल्न सकेनौ भने यसले समाजलाई अगाडि बढ्न दिदैन ।’ हमालले, यस्तो जडबाट जन्मिएको फोहोरी राजनीतिले राष्ट्रको हित हुन नसक्ने पनि बताएका छन् । नायक हमालले नेपालीहरुमा रहेको आपसी भाइचारलाई निरन्तरता दिन आवश्यक रहेको पनि उल्लेख गरेका छन् ।

समाजमा जरो गाडेका कुविचारहरुलाई हटाएको खण्डमा राजनीति पनि शुद्ध हुने उनको तर्क छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्