Logo

नेकै खुसीको खबर : पहिलो कोरोना भ्याक्सिन भोलिदेखि सार्बजनिक !

विश्वकै पहिलो कोरोना विरुद्धको भ्याक्सिन भोलीसम्ममा आउने भएको छ । मस्कोस्थित गामेलेइ सेन्टरले विकास गरेको कोरोना भाइरस भ्याक्सिन १२ अगस्टमा औपचारिक रुपमा दर्ता गरेसँगै सोही भ्याक्सिन नै विश्वकै पहिलो कोरोना विरुद्धको भ्याक्सिन हुनेछ ।

उक्त भ्याक्सिन दर्ता भएसँगै पहिलो चरणमा बृद्धबृद्धा र स्वास्थकर्मीलाई लगाइने तयारी गरिएको रुसी संचार संस्थाहरुले उल्लेख गरेका छन् ।दुनियालाई नै चकित तुल्याउँदै रुसले यो भ्याम्सिन तयार गरेसँगै रुसी सहायक स्वास्थमन्त्री ओलेग ग्रिडनेभले पहिलो चरणमा सबैभन्दा बढी पिडित बृद्धबृद्धा र फ्न्ट लाइनमा बसेर काम गर्ने स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई नै यसको प्रयोग गरेर आत्मबल बढाउने काम गरिने बताए ।

हाल अन्तिम चरण अर्थात् तेस्रो चरणको क्लिनिकल ट्रायल भइरहेको यो भ्याक्सिनले विश्वलाई नै एउटा आशा जगाएको भन्दै रुसी सहायक स्वास्थमन्त्री ओलेग ग्रिडनेभले भ्याक्सिन आफैंमा सुरक्षित हुनैपर्छ । १८ जुनमा मस्कोस्थित सेचेनोभ विश्वविद्यालयमा भ्याक्सिनको क्लिनिकल ट्रायल सुरु भएको थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्