Logo

कुलमान देशको हिरो हो,ओलीको बेलैमा बुद्धि पुगोस् ! कुलामनालाई हटाउन खोज्दा सडकका जनता जंगिए…(हेर्नुहोस् भिडियो)

नेपाल विद्युत प्राधिकरणका प्रवन्ध निर्देशक कुलमान घिसिङको म्याद सकिन २० दिन बाँकी छँदै मंगलबार उनको पुनर्नियुक्तिको हौवा चलाएर सामाजिक सञ्जालमा बधाईको ओइरो नै लाग्यो । भदौ २९ गतेसम्म प्राधिकरणको नेतृत्वमै रहने कुलमानका पक्षमा समयभन्दा पहिले नै गरीएको अनावश्यक प्रचारप्रसार गलत भएको भन्दै उनी आफैंले खण्डन गरीसकेका छन् ।

आफ्ना नाममा गलत आईडी बनाएर भ्रम फैलाइएको भन्दै घिसिङले आफ्नो आधिकारीक फेसबुक अकाउण्टमार्फत सूचित गर्नुप-यो । तर जुन चर्चा कुलमान समर्थकका नाममा फेसबुक र ट्वीटरमा भाइरल बनेर फैलियो, त्यसले उल्टै उनको पुनर्नियुक्तिको सम्भावनामा नकारात्मक असर गर्ने देखिन्छ । ४ वर्षअघि तत्कालीन प्रधानमन्त्री सुशील कोइरालाले नियुक्त गरेका एमडी मुकेश काफ्लेलाई आधा कार्यकाल बाँकी छँदै आएको नयाँ सरकारले हटाएर प्रचण्डको रोजाईमा कुलमानलाई ल्याइएको थियो ।

तत्कालीन उर्जामन्त्री जनार्दन शर्मासंग सम्बन्ध सौहार्दपूर्ण बनाउन नसकेका कुलमानको अहिलेका उर्जामन्त्री वर्षमान पुनसंग पनि खासै राम्रो सम्बन्ध बन्न सकेन । लोडसेडिङबाट देशलाई मुक्त गराएको जस आफू एक्लैले लिन खोजेको , कतिपय विषयमा मन्त्रीसंग सरसल्लाहभन्दा पनि आफ्नै स्वविवेकले चल्न खोजेको आरोप उनीमाथि छ । जनार्दन शर्माका पालामा प्रचण्डले रुचाइएका घिसिङ आजको दिनमा त्यो अवस्थामा कायम रहन सकेका छैनन् ।

पार्टीभित्र प्रचण्डलाई हरहमेशा जटील परिस्थितिमा साथ दिंदै आएका उर्जामन्त्रीले नरुचाएपछि प्रचण्ड पनि उनको बचाउमा नलाग्ने पक्का छ । आफूले अघि सारेका विद्युत प्रशारण लाईन बिस्तार तथा भारत र बंगलादेशमा विद्युत निर्यातका लागि कुलमान आफैं अर्को एक कार्यकाल प्राधिकरण बस्न चाहन्छन् । तर जसले विगतमा नियुक्त गरेर गुन लगायो, उनीहरुकै चित्त दुखाएपछि उनको निरन्तरतामा गम्भीर प्रश्न चिन्ह खडा भएको हो । उर्जा मन्त्रालय निकट श्रोतका अनुसार कुलमानको पदावधि नथपिने निश्चित भैसकेको छ । कुलमान देशको हिरो हो,ओलीको बेलैमा बुद्धि पुगोस् ! कुलामनालाई हटाउन खोज्दा सडकका जनता जंगिए…हेर्नुहोस् भिडियो….

प्रतिक्रिया दिनुहोस्